Näytä edellinen aihe :: Näytä seuraava aihe |
Kirjoittaja |
Viesti |
Lipton Kanta-asiakas
Liittynyt: 17 Lok 2006 Viestejä: 306 Paikkakunta: Pohjois-Häme/Jämsä
|
Lähetetty: 14.11.2010 20:54 Viestin aihe: G400 ja yhteysvirhe |
|
|
Panta alkoi temppuilemaan niin että Live ei toimi, tekstarit ei mene läpi ja soitettaessa puhelin (C6) ilmoittaa _Yhteysvirhe_. Toisella luurilla soitettaessa kuuluu samantien "katkaistu" ääni.
Virran katkaisu ei auta. |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
Lipton Kanta-asiakas
Liittynyt: 17 Lok 2006 Viestejä: 306 Paikkakunta: Pohjois-Häme/Jämsä
|
Lähetetty: 14.11.2010 23:15 Viestin aihe: |
|
|
Vika näyttäisi olevan Soneralla. Otin sen SIM-kortin irti ja laitoin se puhelimeen, sama ilmoitus kun soitin siihen. Sitten laitoin pantaan toisen kortin ja soitin siihen, toimii.
Seuraavaksi laitoin kortin puhelimeen ja seurasi ilmoitus SIM-kortin rekisteröinti epäonnistui. Tämä ilmoitushan tulee yleensä silloin kun lasku on maksamatta. Siitä ei ole tässä tapauksessa kysymys. Ongelma kuitenkin paikallistui Soneraan ja sim-korttiin. |
|
Takaisin alkuun |
|
 |
|
|
Et voi kirjoittaa uusia viestejä tässä foorumissa Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa Et voi muokata viestejäsi tässä foorumissa Et voi poistaa viestejäsi tässä foorumissa Et voi äänestää tässä foorumissa
|
|